Wire: Já čudlíkuju, Rockseek se prohlíží

Paul Rockseek a Wire se konečně dočkali pořádných releasů. Remixy pecek Trompetentanz a Dream of Life už teď poletují po Beatportu, z čehož mám osobně velkou radost. A to nejen proto, že se kolem Paula motám tak nějak od začátku a bavím se sledováním, jak se s tím vším pere. Je to totiž další z vlaštovek té naší malé zemičky na světové elektronické scéně! A je to určitě teprve začátek… užijte si s klukama aktuální rozhovor!


Nazdar chlapi, koukali jste tuhle v pátek na školu djingu? (Ten, kdo koukal na přenos z BPM baru a set jednoho usměvavého klučiny ;o), má jasno – spletl si mixák s pytlem brambor a sypal to tam rytmus nerytmus).

Wire: Čau, tak na to jsem koukal. Hodně jsem se přiučil :-)

Paul Rockseek: Ahoj Honzo, taky jsem koukal, jen ten popcorn mi u toho chyběl…

Co jste provedli v poslední době za průšvih, kdy jste se zničili?

Paul Rockseek: Naposled tuhle na plese a hezký to nebylo :-)

Wire: Já se držím zásady, že co si nepamatuju, to se nestalo… nikdy jsem se neopil a nikdy sem se zničenej nenechal znásilnit od ošklivý holky :-)

Co je novýho, jak fungujete? Nelezete si na nervy?

Paul Rockseek: S nervama jsme na tom zatím oba ok, nevídáme se tak často, abysme se stihli nějak rozhádat – nějak si to stejně ani nedovedu představit. Spolupráce funguje skvěle – myslím, že od posledního rozhovoru se událo mnoho důležitých věcí a já tuto dobu hodnotím jen v pozitivech :-)

Wire: …

Chápu tě, Wire :-) OK, největší věc pro vás v minulém roce – remix Supportů nebo se pletu?

Wire: Nepleteš, jasně – náš remix písně She Lives In Man pro Support Lesbiens, vydaný na jejich výběrovce Soft Collection (jako první z pěti bonusů), je asi ta největší věc. Návštěva v Jablonci u Iva Sedláčka byla fakt masakr, takový vybavení a zkušenosti bych taky chtěl mít :-)

Paul Rockseek: Jojo, to bylo fajn – čirou náhodou jsme se dostali do kontaktu s Hynkem Tomanem, došlo k domluvě na remixu a už to bylo ráz na ráz. Jeli jsme do Prahy, pokecali, popili pár piv (tímto děkujeme majiteli Cafe-Cafe za pozvání) a nakonec jsme měli možnost účastnit se i finálního masteringu desky, což pro nás bylo velice zajímavé. Dodám, že CD bylo vydáno 29.září na Universal Music.

Přijde v budoucnu něco dalšího se Supportama?

Wire: Já bych se další spolupráci určitě nebránil, jejich muzika se mi líbí a Hynek je fakt v pohodě (s ostatními členy kapely jsme moc v kontaktu nebyli). Takže kdyby zase nějakej remix, nebo třeba featuring, tak bych to neodmítl :)

Paul Rockseek: Kontakty na sebe máme. Supporti plánují letos nejspíš novou desku, ale co bude nebo nebude, to bych teď asi jen hádal. Já bych si moc přál, aby se nám dostaly do rukou podklady k remixu „Twice Shy“ :-).

Já držím palce. Remix pro Supporty nebyl ale jediná věc, pustili jste se taky do Vltavy.

Paul Rockseek: Jo, na podzim jsme se dostali do kontaktu s houslistou Michaelem Hejčem – určitě ho všichni znají ze Sensation White – a přišel na svět projekt Vltava. Chtěli jsme tenhle remix pojmout trochu jinak než naše dosavadní věci a tak z toho v originálu vznikla tvrdší techno verze. Po domluvě jsme se pak shodli na tom, že remix bude vydaný na Michaelově novém albu a zvlášť potom taky elektronicky jako Vltava EP s remixy – jeden bude od talentovaného slovenského trance producenta SHata, druhý od českého progressive producenta Sparkxe a třetí od českého producenta Jeana Luca (tímto všechny zdravíme!). Některé z nich jsou už k poslechu na youtube.

Jak jsou na tom vaše další remixy – pokud správně počítám, je to už skoro rok, co jste zveřejnili ukázky. Ten manažer pořád jen sliboval…

Wire: Jo, to čekání bylo strašný, ale je už skoro u konce. Dream of Life (remix na Lenny Fontanu) a Trompetentanz (Nogales & Maniera) byly vydány 2. a 3. února na Caus-N‘-ff-ct Records (takže děti honem utíkejte s kreditkou na beatport :-D) a dozvěděli jsme se o tom úplně po haluzi. Pak nám zbývá ještě „One Heart“, ale to zatím na datum stále čeká :-)

Paul Rockseek: Jo – rok neustálého čekání a odkládání. Když nám na začátku ledna manažer napsal, že v únoru tyhle dva remixy vyjdou, bylo to pro nás takové zadostiučinění. Ve středu mi napsal Nogales na Skype a poslal mi odkaz na beatport, tak jsem na to hleděl jak chleba z tašky. A shodou okolností jsme pak přišli na to, že o den dříve už bylo vydané i Dream of Life. Oni nejspíš vědí, proč je v tomhle odvětví všechno tak časově náročné a neurčité, ale díky bohu, že se věci začínají hýbat. Jak řekl Wire – z hotových remixů nám pak zbývá ještě „One Heart“, od kterého si slibujeme nejvíc a „Heal My Heart“, což je remix na britského producenta a DJe Lese Adamse.

To šampaňský na oslavu releasu One Heart se už chladí pěkně dlouho, tak snad to bude brzo! Co další věci, makáte aktuálně na něčem?

Wire: Tak pracujeme na cover verzi tracku od Jerome Ismy AE. Taky bysme možná mohli udělat něco vlastního a ne jen samé remixy :-)

Paul Rockseek: V podstatě budeme první Češi, kteří mají možnost něco od tohohle progressivního mága předělat, což nás velice těší. Máme také rozdělané nějaké věci s hudebním projektem „Maya“, čekáme na poslední remix k našemu Vltava EP a díky SHatovi se konečně taky začlo dělat na předělávce kytarové instrumentálky od Norbiho Kovácse. Do budoucna určitě nepolevíme, osobně jsem zvědavý, co přinesou první releasy.

Když děláte spolu, jak to funguje – je to tak, jak si myslím? Wire čudlíkuje, Rockseek se prohlíží v zrcadle a remcá?

Wire: Ty vole, to je přesný! :-D, ale většinou ani neremcá, jen hlasí od zrcadla: „jó, to je morda, to je pecka“ atd. akorát nevím, jestli komentuje to, co jede z repráků, nebo to, co vidí v tom zrcadle.

Paul Rockseek: Jasně, že zrcadlo!

Hele, když se podíváme hodně do budoucna – kam míříte? Uvažovali jste nad tím, že se tímhle vším budete jednou živit?

Wire: Já nad tím uvažuju zcela určitě :-) přiznávám, že bych si to přál…

Paul Rockseek: Jak říká Wire – je to výzva a sen, za kterým chceme určitě oba jít. Cestovat po světě a hrát na akcích bude prostě fajn :-). Jde o to na 100% věřit v to, co člověk dělá a nikdy nepolevit, ikdyž se zdá, že jde všechno totálně do hajzlu.

Slovo na závěr?

Paul Rockseek: Dámy a pánové, nechci se vás dotknout, kdo z kás to má? :-°(

Wire: Děti, nekupujte si drogy, staňte se superhvězdou a budete je dostávat zadarmo! :-)

Paula Rockseeka si můžete naladit každý sudý týden ve čtvrtek v radioshow VIP Access (kterou sdílí společně s DJ Voy-techem) na nejlepším českém čistě progressive & trance iradiu SensationFactory od 18:00 do 19:00.

Webovky:
facebook.com/wireandpaulrockseek
facebook.com/djwire
djpaulrockseek.cz
Tracky kluků na beatportu