Rychlost, tvrdost, energie… Dj Sonejee!

Štěpán Humplík aka Dj Sonejee, bydlí v malinké malebné vesničce Bystřička blízko Vsetína, má za sebou elektrotechnickou školu, pořád prý hledá tu pravou… ale hlavně je hardtechno/schranzovým djem a má už něco za sebou. Je provozovatelem moravského schranz bookingu Hardterror, je členem Tekkforce dje Lenzyho a patří i do pražského hardtechno bookingu S.P.A. dje Lintecha. Hrál v klubech Triniti a Trix v Brně, v Envelopě a v A.M.C. v Olomouci a v dalších klubech ve Vsetíně, Krumlově, Prostějově… a tak jsem si ho pěkně pozval na slovíčko :o)

Ahoj, vzpomínáš si, kdy ses poprvé dostal k tomuhle hudebnímu stylu?

Čuzzz… Bylo to zhruba před sedmi lety. Kámošův starší brácha mi pustil CD, na kterém byl set od Chrise Liebinga a byla to láska na první poslech! Dodnes mám ten set někde v kompu :))

Co hraní? Kdy tě vůbec napadlo, že to zkusíš a jak ses k tomu dostal?

No, že chci zkusit hrát mě napadlo asi týden potom, co jsem slyšel ten set :o) hrát jsem začal jen tak pro sebe na PC, asi jako každý… ke gramofonům jsem se dostal až v prváku na intru, když je koupil můj kámoš.

Jasně. Co technika, z čeho hraješ dneska? A kde jsi sháněl a sháníš hudbu, kterou od tebe můžeme slyšet?

Teď už většinou cd-playery… ale sem tam si rád zahraju i na gramofonech. Hudbu sháním hlavně na www.unitedsb.de, kam svou produkci dávají ke stažení sami producenti.

Tvůj styl je hardtechno, schranz. Proč je tomu tak, co tě na tom tolik baví a čím tě to naplňuje? Říkají ti něco i další styly?

Tvrdé techno je moje láska… je to rychlost, tvrdost, energie, svým způsobem životní styl. Co se týče jiných stylů, hraju (zatím) pro sebe tekkno i klasické techno a hodně mě to baví… uvidíme, co z toho bude:o)

Vzpomínáš na svoje první opravdové hraní? Jaký to bylo, měl si trému? :o)

Poprvé jsem hrál na party, kterou jsem sám pořádal :o)… bylo mi 17 a bylo to ve Vsetíně v klubu Bunkr. Bylo kolem toho hrozně starostí a trému jsem měl velkou, ale když jsem začal hrát, tak hned po prvním přechodu to ze mě spadlo a obrovsky jsem si to užil.

 

Které akce pro tebe byly ty nej? S kým sis zahrál? A co průšvihy, už se něco povedlo?

Všechny akce pro mě byly ty nej. Dává mi to opravdu hodně. Zahrál jsem si s Tronicem (sk), Warheadem (sk), Golpem, Czscreamem, Lenzym, se Storm Riders… a dalšíma super lidma. Průšvih se zatím žádný snad nekonal :o)

Zmínil jsi, že jsi pořádal party ve Vsetíně, jak seš na tom dnes, víš kam mířím, hardteroristo :o)

No jasně, booking Hardterror funguje, ikdyž zatím pomalu, ale funguje. Chtěl bych obnovit akci Noiz Hazard, je to hodně práce, ale stojí za to. Takže doufám, že to přijde.

Nezeptal jsem se tě na produkci? Zkoušíš to? Jak to je?

Jaj… Hrozně to chci dělat a dlouho to plánuju, ale zatím se k tomu nemůžu dokopat… dám si to jako novoroční předsevzetí a vlítnu na to, ok? :o)

Dobrá… kdy a kde tě uslyšíme?

Uslyšíte mě na nový rok, ale víc prozrazovat nebudu, vše se dozvíte na webu www.hardterror.ic.cz :o)

Ok, měj se chlape, ať se daří!

Tobě taky, draku! Měj se!