Tip na mix

Exkluzivní set od Chemical Brothers!

Dvojice Tom Rowlands a Ed Simons známá jako Chemical Brothers vtrhla minulý rok zpět na scénu – a s novou deskou přišla i řada živých vystoupení. Jedno takové si chemici nechali i pro naši malou zemičku, v létě nám zahrají na festivalu Open Air Field, na jednom pódiu se Sashou. Pro svoje nedočkavé fanoušky ale stihli namíchat předkrm v podobě dj setu, který si teď můžete poslechnout i stáhnout :o)

Pokračování příspěvku

Marco Carola – Tři sety a video z Timewarp

Užijte si zhruba šest hodin techna společně s Marco Carolou. Čekají na vás dva sety z roku 2006 a 2007 odehrané v Barceloně, jeden Essential Mix pro Radio 1 a videozáznam z posledního Timewarpu v Amsterdamu. Rodák z Neapole, producent a dj veterán, tvůrce italské scény, zvyklý hrát pro obrovské publikum (třeba i b2b s Hawtinem nebo Villalobosem) navštívil v roce 2009 i pražskou Roxy, návštěvnost byla ale poněkud smutná…

Pokračování příspěvku

Cio D’Or – Nechte svou duši cestovat vesmírem

Smrt, cestování vesmírem, očista, spojení a nekonečné pochopení té nejvyšší podstaty, znovuzrození. Pokud vám tohle dává smysl, můžete se zkusit odpoutat od konzumní reality všedních dní. Pomůže vám k tomu úžasná Němka říkající si Cio D’Or a její ambientní set, který váš mozek postupně provede skrz počáteční chaos až k naprosté blaženosti.

Pokračování příspěvku

Jeff Mills – All Tomorrows

Všichni věrní příznivci poctivého techna musí mít dodatečné Vánoce. Techno-průkopník a král tří gramofonů Jeff Mills na ně totiž myslel a připravil pro ně nový set, pojmenovaný All Tomorrows. Set poprvé představil server www.clubbersguidenewyork.com. Jeff servíruje nesmírně inteligentní, hluboké, kosmické techno, plné jak klasických zvuků detroitu, tak zcela nových a neprozkoumaných zvukových ploch a zákoutí.

Pokračování příspěvku

Tip na Mix – Phil Mison – Cafe Del Mar

Končící léto, oranžové slunce, pomalu plynoucí mraky, šumící listí a chladnější vánek… bylo to léto roku 1994, když Phil Mison namíchal kompilaci Cafe Del Mar, chilloutový mix pro zasněné chvilky. Server Testpressing.org přinesl vzpomínku na tenhle mix a vy si jej teď můžete stáhnout a dokonale vychutnat. Třeba se svou drahou polovičkou u skleničky dobrého vína :o) Nebo jen tak.

Pokračování příspěvku

Manuel Göttsching – E2-E4

Manuel Göttsching je německý hudebník a skladatel, narodil se v roce 1952. Zatímco Kraftwerk, J. M. Jarre, nebo třeba Mike Oldfield si časem získali svá místa na výsluní, Manuel zůstal stát poměrně v tichosti stranou. V rozhovorech často zmiňuje, že byl příliš líný zvedat telefony. Přesto má na svém kontě řadu fantastických hudebních kousků z oblasti experimentálního house a elektroniky jako takové vůbec.

Pokračování příspěvku

Maya Jane Coles – In Their House #02

Defected Records spustily koncem roku nový “seriál”, který bude každý měsíc přinášet jeden aktuální mix a rozhovor s nějakým zajímavým umělcem. Přinášíme vám číslo 2, kterého se zhostila půvabná slečna Maya Jane Coles z Londýna. Čeká na vás opravdu pohodový groovy house, který vás rozhodně neudrží přilepené na židli! A pokud si chcete přečíst rozhovor s Mayou a poslechnout první díl, oboje najdete na stránkách Defected.

Pokračování příspěvku

Shinedoe – To nejlepší z roku 2010

2000 and One’s Planet Gong se rozhodlo shrnout svou letošní produkci ze všech čtyř labelů, které vlastní (100% Pure, Intacto, Remote Area & Area Remote), v jednom, téměř vánočním, setu. Tohoto úkolu se dobrovolně a bravůrně zhostila ostřílená holanďanka Shinedoe a výsledkem je hodinový kus poctivého techhousu. A možná taky nové inspirace k nákupu, tracklist přiložen. Užijte si tyhle koledy!

Pokračování příspěvku