Robert Babicz – nové album, live set z klubu Cocoon a přednáška o masteringu

Mám rád Roberta Babicze. Dělá inteligentní techno, žádné hnusné laciné instantní polévky do tří minut, jeho tvorba, to jsou inovativní myšlenky a nápady, původní a promyšlený zvuk, dokonalá harmonie a soulad, kvalitní mastering. Tak by to mělo být, žádné knihovny samplů z tesca, nebo „ten kámoš, co to umí s Fruity Loops“ produkování. Robert Babicz si zároveň (podobně jako třeba James Holden) nebere servítky při hodnocení scény a stojí si za svým názorem.


V současnosti vydává nové album Immortal Changes, čekejte 12 tracků, jedním z nich bude nový remix úžasné Dark Flower, kterou dotáhl k dokonalosti další můj oblíbenec Joris Voorn – album bylo nahráno během cest po vystoupeních a máte čekat opravdu světovou atmosféru. Album vyjde na labelu Systematic.

Nalaďte se na něj (nebo na cokoliv jiného, třeba na dnešní večer) vystoupením Roberta Babicze v Cocoonu – futuristické základně Svena Vatha, která se pyšní mimojiné špičkovým soundsystémem od Funktion One.

Vy všichni, kteří si hrajete s produkováním, přemýšlíte o vlastním studiu a celé to kolem vás zajímá, pečlivě si vyslechněte Robertovu přednášku o masteringu, kde vás provede svým studiem a vysvětlí vám spoustů důležitých věcí, které se tvorby, úpravy zvuku a masteringu týkají, třeba proč ořezává vše pod 30Hz a nad 18kHz.

Malým dárečkem skončíme. Tím je track Boarding, který je jednoduše kouzelný. Kdykoliv a kdekoliv. Osobně jsem jej slyšel poprvé v setu Tibora Holody a od té doby je to jedna z mých srdcovek. Tady je.