Report ze Summer Picnicu

Slovo, které asi nejvíc vystihuje celou akci je „klik klap“. Ptáte se asi proč? Hudební fajšmekři a ostřílení partypeople už možná ví o čem mluvím. I když bylo předem psáno, že se bude hrát house, progressive a trance, tak z velké části při hraní Efendyho a Michaela C převládal uklikaný zvuk neboli minimal s občasnou melodií s větší části ale bohužel suchými a nudnými pasážemi. Nicméně akce to byla, jak po organizační, tak co se atmosféry týče, nadprůměrná akce:-) A to i přes hudební kritiku, kterou jsem již zmínil.


Náš příjezd na místo byl ve 22:30, to ještě hrál dj Mefix, jehož poslední čtvrthodinka se mi moc líbila. Jeho set se podle mých zdrojů nesl v pohodovém funky housu. Více ho tudíž nemohu hodnotit.

Po něm ve 22:45 nastoupil samotný oslavenec dj Efendy, který pokračoval v nasazeném funky housu a přidal pár pěkných hitů a jeden s nádhernou housovou melodií za doprovodu mnou oblíbeného zvuku lynoucího se saxofonu. Po chvíli ale přeladil na tu už zmiňovanou „klip klap“ vlnu, která se valila hodně pomalu a jednotvárně pěkných pár desítek minut.

Celkový dojem z Efendyho setu nebyl špatný, možná to bylo tím, že jsem byl hodně nevyskákanej a nevypařenej z důvodu mý dlouhodobý absence tanečního parketu:-)

Hodiny ukazovaly třičtvrtě na jednu a na pódiu přichází hlavní hvězda večera Michael C. Jeho nástup byl ovlivněn nasazeným stylem a tempem, takže na rychlejší tempo a melodie jsme museli chviličku čekat. Když se BPM najednou zrychlilo a trance se lynul ze slušně výkonného soundsystému, lidi začali skákat a mávat rukama a konečně se všichni dostali do pořádného varu. Konečně jsem se dočkal i já a z klasickýho pohupování s pivkem v ruce jsem přeřadil na plnohodnotnej pařící taneční výkon, kterej jsem naposledy se svýho repertoáru vytasil loni na PVD v 02 aréně:-)

Bohužel jsem musel něco po půl 3 ráno odjet, takže závěrečné minuty a hraní dj Lucase se mě netýkali.

Během večera se dostalo i na moje menší skryté prověření třeba toho jestli návštěvníci vůbec ví, kdo zrovna hraje a co hraje. Odpovědi byly spíše nevím. Přesto se tam vyskytli i lidé s kšiltovkou od Tiesta nebo tričkem z Trance Energy. „Nevím“ je v tomto případě spíš takový „evergreen“ jihočeský komunity, protože se tu tolik akcí s elektronickou muzikou tohoto typu už nepořádá a když už něco, tak přijde hrstka lidí, kteří ví na co a proč tam jdou. Vyjímkou snad dříve bývala, naposledy konaná v roce 2005, Budvar Factory Party na kterou byl vstup zdarma! Pravidelně se konala na začátku a konci prázdnin v areálu pivovaru Budvar a návštěvnost se vždy počítala v tisících. Byl to svátek pro celou Jihočeskou taneční scénu. S tím taky souvisely rádiové show propojené s těmito party, které už dneska na jihu Čech ani na jednom rádiu neexistují. To se ale dostáváme úplně někam jinam.

Ještě k hodnocení pátečního Summer Picnicu musím říct, že organizace špičková: 4 bary s pivkem, jídlem, koktail barem a cigaretové sexy hostesky nabízející jednu nejmenovanou značkou mě docela překvapily. Ceny na barech příznivé, snad jen u baget za 40 KČ a Red Bullu za 70 KČ to všechno šlo. Obsluha příjemná a u některých nechyběl ani úsměv, zvláště u dámské obsluhy, což je při pohledu a komunikaci se mnou normální:-)

Světelnej park jak pod pódiem tak na něm, byl slušně vybavenej a výkonnej, takže taneční kreace hezky dotvářely 2 zelený lasery a super stroboskop a spousty dalších barevných paprsků + 2 videoprojekce umístěný vzadu za djem.

Návštěvnost ta byla poněkud slabší než jsem čekal, odhadoval bych to na takových 200 návštěvníků včetně personálu a to vzhledem k velikosti areálu bylo málo:-( Parket byl ale od půlnoci slušně zaplněnej, každej tak měl svůj prostor na paření.

Rád se sem zase někdy podívám na podobnou akci…

– Marden