Nejlepších sto alb „nultých let“! (2000-2010)

Jeden z nejčtenějších magazínů o elektronické kultuře Resident Advisor uveřejnil výsledek velké ankety o nejlepší album „nulek“, chcete-li „nultých let“! Podívejte se na žebříček 100 alb, která roztančila nejvíc dancefloorů, nebo rozehřála nejvíc srdcí. Cestou od stovky až k jedničce potkáte spoustu známých jmen (která si získala slávu už v minulém století – zní to divně, co? :o), ale i nových talentů, kteří se na výsluní dostali svou prací právě v „nulkách“. A kdo je vítěz?


Vítěz je právě jeden z těch, kteří si získali své jméno po roce 2000. Je jím Ricardo Villalobos a jeho album Alcachofa [Playhouse, 2003]. Pecky jako Dexter nebo Easy Lee zkrátka udělali pro tohohle dje s naprosto nezaměnitelným image svoje. Podívejte se na dvě interview s Ricardem.

Jaká byla kompletní stovka? No nechybějí v ní Chemičtí Bratři, Nathan Fake, Felix Da Housecat, Layo & Bushwacka!, skvělá Björk, Vitalic, Trentemøller, Justice, Mylo, Hot Chip, Akufen, Booka Shade… a hromada dalších! Podívejte se sami zde. Určitě najdete spoustu věcí, které zaujmou vás i vaše přátele.