Lusine – inteligentní elektronika ze Seattlu

Jeff McIlwain alias Lusine je krásným příkladem toho, jak dělat 10 let elektronickou hudbu a přitom se nenechat zastrčit do nějaké škatulky. Rodák z Texasu, nyní žijící v Seattlu, vystudoval v roce 1998 kalifornský institut Calarts, kde se zaměřil na elektronickou hudbu ve 20. století a zvukový design pro hudbu a film. Po škole se Jeff setkává s Shadem Scottem a pouštějí do světa první release na Shadeově labelu Isophlux.


Postupem času produkuje a vydává svůj materiál na několika labelech – Hymen, U-Cover, Mute, Kompakt a především na Ghostly International, kde vydává v současnosti. Zároveň taky remixuje – např. Saschu Ringa (známého jako Apparat), nebo brita Alexe Smokea. Jeho počiny si taky našli místo v mnoha mixovaných kompilacích. A to ne v ledajakých, Lusineho tracky zamíchal do svých setů i „taťka kalby“ Sven Vath na svém Cocoonu, i Svenův parťák Luciano.

Lusine se hudebně podílel na dvou filmech, Snow Angels (s Kate Beckinsale a Samem Rockwellem, 2008) a Linewatch (2009).

Lusine má za sebou i bohaté mezinárodní zkušenosti s vystupováním, zahrál si v mnoha klubech napříč USA, vystoupil v londýnském Fabricu a momentálně jej čeká spousta eventů po Evropě.

20. listopadu vystoupí Lusine na festivalu New New!, na brněnské Flédě. A co od jeho vystoupení můžete čekat? Čekejte spojení inteligentní elektroniky, robotických vokálů a ambientu z jeho nového alba A Certain Distance. Předkrm si ale dejte už teď, třeba track Two Dots..

Recenzi alba A Certain Distance od spaceboss.net najdete zde.

lusineweb.com
myspace.com/lusinespace