Jak bylo na Citadele s Paulem van Dykem?

Citadela s Paulem van Dykem byla dohromady moc povedená akce. Sice jsem jel na půl plynu kvůli únavě, ale to už s tím nemá nic společného. Nějaké výtky pro začátek – nepřijel Toxic Noiz ani Pico (hrál Javas, Loutka, Burian, PVD, Jerry s Orbithem) a byl celkem problém najít koš, těch by mohlo být víc, je to pak samý bordel na zemi. Bary i fronty na záchody byly v pohodě, to, že se ve špičce chvilku čeká, je normální.


Ceny velmi příjemné. Zvuk mostrózní, ale místy zbytečně „metalácky“ nahlas, přehnaný kopák pak polykal energii zbytku. Po stranách haly díky odrazům a rezonancím všech věcí kolem a taky díky vlivu zvuku z VIP tribuny vpravo, se to už trochu slejvalo dohromady. Ale ve výsledku opravdu slušný zvuk, jen tak dál.

Stihli jsme přijet ještě na Loutku, mrzí mě, že jsme prošvihli Javase, tenhle člověk se zcela nesprávně na naší scéně opomíjí! Loutka hrál pohody, šlapavý house, ke konci trochu přisladil. Michael Burian zahrál taky slušně, i když moc pozornosti jsem jeho vystoupení nevěnoval. To, že patří k naší špičce, ale jednoznačně potvrdil, někdy bych čekal sice trošku jinačí mix, než přišel, ale fungovalo to.

No a Paul van Dyk? :o) no co k tomu říct. Každý, kdo chtěl, si to svoje užil. Tvrdší pasáže, sladké pasáže, od všeho něco – a to s grácií, jak se takovému pojmu patří. Určitě zážitek pro všechny zúčastněné a nikomu ani ničemu rozhodně nevadilo, že se to občas trošičku tlouklo při mixu.

Jerry a Orbith navázali technem, občas s nějakou tou melodičtější kudrdlinkou. Slušný nášup. Někdy po páté jsme vyrazili vstříc postelím.

Ve výsledku výborná akce, organizačně dobře zvládnutá, takhle když to bude pokračovat, bude to paráda.