Hele me se Music Messe

Jak jsme vás již informovali konala se ve Frankfurtu velmi velká výstava hudební a světelné techniky Music Messe prolight&sound. A zástupci naší firmy na ní opět nemohli chybět. Cesta je to dlouhá, ale jestli vás zajímá to nejnovější a chcete mít přehled měli by jste aspoň jednou za život do Frankfurtu jet. Novinek bylo mnoho a za jeden den není možné, aby člověk prošel úplně všechny pavilony a v nich každý stánek, tak pozorně jak by si to zasloužili. Takž si každý zvolí co ho zajímá a má na celý den zábavu.


Nás zajímala samozřejmě DJ technika, kde se toho událo opravdu hodně. Pioneer jako lídr v DJ technice představil hlavně novou dvoutisícovou řadu DJM-2000 a CDJ-2000. Dále pak pokračování menších přehrávačů CDJ-350 a k tomu ve stejném designu DJM-350. Dnes je již standardem vkládat do přehrávačů a mixážních pultů midi funkce umožňující komunikaci s počítačem a hudebními programy. Kromě DJM-350 můžete tedy všechny nové pioneery použít v tomto režimu.

DJská dvojka na trhu Denon DJ, určitě není pozadu a co se týče funkcí občas i konkurenci předhání. Ve Frankfurtu jsme například měli možnost poprvé vidět například DN-X1600, nový mix velkého formátu pro všemožné použití od stálých umístění v klubu po domácí hraní sousedům. Nový naopak odlehčený CD přehrávač DN-S700, který se vrátil ke kořenům hraní pouze z CD/MP3-CD. Jak ale Denon už předvedl v několika předchozích modelech jde o velmi malý, kompaktní, velmi dobře přenositelný, kvalitní a přitom celkem levný přehrávač. K poslechu posloužili i nová sluchátka DN-HP500, která jsou cenově taky přijatelná se zachováním kvality provedení značky Denon.

U dalších značek bylo k vidění množství nejrůznějších Midi ovladačů s řadou nových i již zavedených funkcí a designů. Všechny novinky musí ještě prověřit čas a vaše praxe. Jmenujme aspoň pár zajímavých produktů. Například Reloop překvapil s midi ovladačem se čtyřmi audio výstupy Contour Interface Edition, kde se tedy dají kontrolovat zároveň 4 současně hrající skladby. Tento kontrolér má i zajímavý design, stejně tak jako nová sluchátka RHP-20 od stejné značky. Numark mimo jiné představil také velmi pěkný a přehledný přehrávač CD NDX 800. Stanton předvedl trochu bizardní dotykový midi ovladač i mixem v řadě SCS.3.

Jelikož se ale naše firma maxistore nezabývá jen DJ technikou, ale prodáváme i celou řadu dalších produktů navštívili jsme i početnou skupinu stánků s laserovou technikou, stánky s hudebními nástroji a samozřejmě světelnou technikou. Náš největší dodavatel světel Eurolite vystavoval nejrůznější varianty LED efektů, které svou svítivostí dnes už směle nahrazují efekty s halogenovými zdroji a to při mnohonásobně nižší spotřebě a mnohem delší životnosti. Pro náročnější zákazníky jsou určeny nové modely inteligentních LED světel Futurelight, které zde bylo možno také vidět.

Kdybychom chtěli psát o všech zajímavostech z Frankfurtu, byla by to asi dost nuda a nikdo by to nečetl do konce, proto se raději příští rok vydejte do Německa sami a užijte si kilometry nachozené mezi pavilony.

www.maxistore.cz

– dodal: František Michálek