100°C – One Time

Trash-popoví 100°C natočili nedávno nový videoklip ke skladbě One Time z nového alba Brant Rock vydané v roce 2008 a šokují v něm svým extrovertním projevem. Autorem je stejně jako u většiny předešlých videí baskytarista skupiny, režisér a audiovizuální tvůrce Ondra „Mojjo“ Urbanec. Dalším členem této 6 členné kapely je Dj At Work (dj, synths, keys), který dodává zvuku svojí dávku elektroniky jak se patří.


Na rozdíl od předešlých klipů 100°C není v nejnovějším videu ústřední děj. Urbanec vysvětluje: „Mojí inspirací byl videoart a video performance, které od poloviny minulého století preferoval Nam Yune Paik. Jeho tvorba byla průlomem moderního umění a oslovila mnoho mladých autorů, kteří z něho vycházejí. Moje psychedelická vize písně One Time zachycuje temné období 100°C ve schizofrenním kaleidoskopickém zobrazení.“

One Time právě užitím motivu kaleidoskopu možná někomu navodí atmosféru 60. let. Při sledování jeho proměn se ale divák může položit do pasivní role pozorovatele a plně se soustředit na další stylistické a formální prostředky.

www.100c.cz

– Marden